Jaki pellet nadaje się dla zwierząt?
Mianem pelletu określa się niewielkie (ok. 6 mm średnicy) granulki powstające wskutek prasowania trocin drzewnych. Drewniany pellet ma wiele rozmaitych zastosowań – może on bowiem stanowić zarówno ekologiczne paliwo stałe, jak i wyściółkę wykorzystywaną w hodowli zwierząt domowych i gospodarskich. Jaki pellet nadaje się dla zwierząt?
Który pellet najlepiej nadaje się dla zwierząt? Na co zwrócić uwagę?
Poszukując pelletu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na surowiec, z którego został on wyprodukowany. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienić warto pellet drzewny oraz pellet słomiany. O ile ten pierwszy – jako, że wyprodukowany z odpadów drzew iglastych, przyjemnie pachnie, o tyle pellet słomiany zwykle charakteryzuje się nieprzyjemnym, drażniącym zapachem. Nie bez znaczenia jest także pochłanianie wilgoci, które w przypadku pelletu drzewnego jest znacznie lepsze.
Pellet drzewny – poza tym, że przyjemnie pachnie, ma ładny, jasny kolor (w odróżnieniu od ciemnozielonego pelletu słomianego, który przez klientów bywa postrzegany jako mniej atrakcyjny wizualnie, a tym samym – gorzej się sprzedaje). Poszukując pelletu warto zwracać uwagę na jego chłonność, trwałość oraz skład. Najlepszy pellet to taki, do którego produkcji zastosowano wyłącznie naturalny surowiec, bez syntetycznych lepiszczy czy wybielaczy. Wysokiej jakości pellet drzewny znajdziesz w ofercie firmy Europol.
Dlaczego pellet stanowi dobrą alternatywę dla innych wyściółek?
Pellet – ze względu na bardzo dobrą chłonność stanowi doskonałą alternatywę dla żwirku w kociej kuwecie. Ale nie tylko! Granulowane trociny to także świetna alternatywa dla sypkich trocin w klatkach gryzoni, takich jak króliki, szczury, chomiki, świnki morskie, szynszyle czy fretki. Produkowany z odpadów drzewnych pellet jest ekologiczny i biodegradowalny, dzięki czemu w żaden sposób nie szkodzi środowisku naturalnemu. Pellet zastosowany w kociej kuwecie – w odróżnieniu od tradycyjnego żwirku, jest wyjątkowo higieniczny: nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, nie przykleja się do kuwety, ani do łap zwierzęcia. Wśród niewątpliwych zalet pelletu, wymienić warto także jego wysoką wydajność, a także możliwość zakupu w ekonomicznych (15 kg) opakowaniach – w przeciwieństwie do żwirku, który dostępny jest zwykle w workach 2-3 kilogramowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana